Yhteystiedot

Mikko Laukka

Mikko Laukka

Toimitusjohtaja, Perustaja

+358 40 709 6497
mikko.laukka@laavusolutions.fi
Mikko Laukka

Mikolla on pitkä ja monipuolinen kokemus ICT-palvelujen tuottajana kansainvälisessä yritysympäristössä. Hänen erikoisalaansa ovat ohjelmistonkehityksessä käytettävät versionhallinta- ja katselmointityökalut sekä niihin liittyvät prosessit. Mikolla on myös kokemusta projekti- ja henkilöstöjohtamisesta yli kymmenen vuoden ajalta.

Juha Aalto

Juha Aalto

Asiantuntija, Perustaja

+358 50 486 9321
juha.aalto@laavusolutions.fi
Juha Aalto

Juha on on työskennellyt vuosia menestyksekkäästi IT-ratkaisujen toteutuksien ja hallinnan parissa. Hänellä on ymmärrystä niin pienistä IT-projekteista kuin myös globaaleista muutosprojekteista. Juha on tuoreilla opinnoilla syventänyt osaamistaan ICT:stä sekä johtamisesta. Liiketoimintalähtöisen, asiakkaan tarpeisiin vastaavan ICT-ratkaisun saavuttaminen motivoituneen henkilöstön kautta on lähellä Juhan sydäntä.

Pekka Korpela

Pekka Korpela

Asiantuntija, Perustaja

+358 40 554 4837
pekka.korpela@laavusolutions.fi
Pekka Korpela

Pekalla on laaja kokemus ICT-kehityshankkeiden ja ratkaisutoimittamisen johtamisesta sekä asiakaslähtöisestä IT-palveluiden tuottamisesta ja integroinnista (ITIL) vaativassa kansainvälisessä ympäristössä. Hänen erityisosaamistaan ovat ohjelmistokehitysprosessit ja -työkalut, Agile- ja Lean-menetelmät, projektin johtaminen (PMP-sertifioitu), ISO9001, CMMi. Henkilöstöjohtajana hän on puolestaan onnistuneesti läpivienyt lukuisia organisaation ja toimintatapojen muutosprojekteja. Hänen vastuulleen on kuulunut organisaation kehittäminen, strategiatyö, henkilöstöjohtaminen, toimittaja- ja alihankintarajapinnan hallitseminen.

Mikko Similä
Asiantuntija

mikko.simila@laavusolutions.fi
Mikko Similä

Jukka Vaarala
Asiantuntija

jukka.vaarala@laavusolutions.fi
Jukka Vaarala

Tuomas Keränen
Asiantuntija

tuomas.keranen@laavusolutions.fi
Tuomas Keränen

Riikka Henriksson
Asiantuntija

riikka.henriksson@laavusolutions.fi
Riikka Henriksson

Pekka Leinonen
Asiantuntija

pekka.leinonen@laavusolutions.fi
Pekka Leinonen

Diego Rönkkömäki
Asiantuntija

 diego.ronkkomaki@laavusolutions.fi

Noora Keränen
Asiantuntija

noora.keranen@laavusolutions.fi
Noora Keränen

Henri Kuusirati
Asiantuntija

henri.kuusirati@laavusolutions.fi
Henri Kuusirati

Topi Leinonen
Asiantuntija

 topi.leinonen@laavusolutions.fi

Outi Salo
Asiantuntija / kouluttaja

outi.salo@laavusolutions.fi
Outi Salo

Sameli Säynäjäkangas
Asiantuntija

sameli.saynajakangas@laavusolutions.fi

Jukka Ervasti
Asiantuntija

jukka.ervasti@laavusolutions.fi
Jukka Ervasti

Janne Tuhkanen
Harjoittelija

janne.tuhkanen@laavusolutions.fi
Janne Tuhkanen

Yhteystiedot

Laskutusosoite:

Laavu Solutions Oy
Limingantie 5
90400 Oulu

E-mail:

etunimi.sukunimi@laavusolutions.fi


Verkkolaskuosoite:

FI7418403000026175

Operaattoritunnus:

NDEAFIHH

Ota meihin yhteyttä